Caridina japonica (multidentata)
Větší nenáročná krevetka. Asi první druh sladkovodní krevetky chované v akváriích. Je to jeden z nejméně plachých druhů, dokáže bojovat o potravu i s malými druhy akvarijních rybek. Druh nenáročný na chov.
Větší nenáročná krevetka. Asi první druh sladkovodní krevetky chované v akváriích. Je to jeden z nejméně plachých druhů, dokáže bojovat o potravu i s malými druhy akvarijních rybek. Druh nenáročný na chov.
Průhledná kreveta, někteří jedinci se občas mohou zbarvit do hněda. Nenáročný druh na chov i odchov, je vhodná pro začátečníky.
Červeně zbarvená varieta původně průhledné krevetky. Pro svou nenáročnost a atraktivní barvu je velmi vhodná pro krevetkáře - začátečníky.
Druh, vyznačující se klepety, která jsou přeměněna ve filtrující vějířky. Těmi krevety lapají potravu. Relativně jednoduchý druh na chov. Upřednostňuje spíše kyselejší, měkčí vodu. Odchov je složitější, daří se nám v mořské vodě, vývoj nepřímý – přes larvální stadia.
Macrobrachium dayanum řadíme mezi velkoramenné krevety patřící do čeledi Palaemonidae. Svou velikostí (samice mají až 7 cm, samci až 9 cm) předčí všechny běžně chované krevetky z rodů Caridina a Neocaridina. Z etologického hlediska je M. dayanum snad nejpozoruhodnější krevetou chovanou ve sladkovodních akváriích.
Žlutě zbarvená varieta původně průhledné krevetky. Žlutá barva vynikne hlavně na tmavém podloží a při příznivých podmínkách. Stejně jako červená varieta je poměrně nenáročná.
Zelená, poměrně ustálená varieta průhledné palmaty. Celá populace je zvláště v dobře zarostlém akváriu s tmavým podložím a měkkou vodou zelená, výjimečně se objeví nahnědlý jedinec. Někteří jednici mají na svém těle černé skvrnky či proužky (podobně jako bezbarvá varieta). Starší samice mají na hřbetě žlutý pruh. Nenáročný druh na chov či odchov.
Bíle zbarvená populace vznikla mutací přírodní formy. V Polsku se začínají objevovat populace s ještě výrazněji bílým zbarvením. Nenáročný druh na chov i odchov.
Do modra zbarvená populace tohoto druhu vznikla mutací přírodní formy. Modrá barva vynikne hlavně na tmavém podloží a v měkké vodě. Při nepříznivých podmínkách či na světlém podloží se krevetky do modra téměř nebarví.
Krevetky druhu Caridina gracilirostris patří, myslím neprávem, mezi druhy, které se v našich akváriích nevyskytují tak často, jak by si zasloužily. Není sice pestrá, ale je velmi nenáročná a co se týče velikosti, předčí všechny druhy rodu Neocaridina i většinu krevetek rodu Caridina.
Zobrazeno: 1-10 z celkem 12
první | předchozí | následující | poslední